Ödeme Yöntemleri

– Kredi Kartı ile ödeme :

 256 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card kredi kartları ile güvenli alışveriş yapma olanağı sağlar.  Anlaşmalı banka kredi kartlarıyla 12 aya varan taksit seçenekleriyle alışveriş yapabilirsiniz. 

– Havale / EFT ile ödeme :

Havale / EFT ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. 7 iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale siparişleriniz geçersiz sayılır.   

Teslimat 

Siparişleriniz onaylandıktan sonra 1(bir) ile 4(dört) iş günü içerisinde Kargo firmasına teslim edilir. Sipariş edilen ürünün cinsine göre kargoya teslim süresi değişebilmektedir. Kargonun müşteriye teslimi kargonun gideceği adrese bağlı 3 ile 10 güne kadar zaman alabilir. Kargo yoluyla gönderimleriniz için kargo masrafı sipariş toplam tutarınıza ekli değildir.Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.

Türkiye içi Kargo Ücretleri

Dosya Kargo Ücreti : 45 TL

 

Not: Mobil dağıtım bölgesinde olan adres teslimatlarında kargo fiyatları değişiklik gösterebilir.

KIBRIS Kargo Ücretleri

Kargo adresi KIBRIS olanlar için nakliye bedeli ayrıca ödeme linki gönderilerek tahsil edilecektir.

KIBRIS ‘tan verilen siparişlere ait iade işlemlerinde çalıştığımız ödeme geçidi sistemlerinde oluşabilecek teknik problemlerden dolayı firmamız sorumlu değildir. KIBRIS siparişlerine ait iade işlemlerinde her türlü masraf müşterinin yapmış olduğu ödemeden düşülerek yapılacaktır.Gümrükte oluşabilecek her türlü masraf ve sorumluluk müşteriye aittir, firmamız oluşabilecek gümrük masraflarından sorumlu değildir.

Desi Hesaplama
Desi, kargo işlemlerinde hacimsel ağırlık anlamına gelen kelimedir. Gönderilen paketin/kolinin desisi; en, boy ve yüksekliğinin santimetre cinsinden çarpılıp 3000’e bölünmesiyle hesaplanır.

İptal, iade işlemlerinde T.C. E-ticaret kanun yönetmelikleri ve sorumlulukları  sadece Türkiye için geçerlidir.

 

Kargo geldiğinde teslim almadan önce ;

1-Ürün geldiğinde kutusunu gözle muayene edin. Dış kutusunda hasar varsa, bunu kargo görevlisine göstererek kutuyu açmadan, fişi imzalamayacağınızı ve ürünü teslim almayacağınızı bildirin. Bu durumda kargo görevlisi çok büyük bir olasılıkla kutuyu açmanıza izin verecektir. Bu nedenle son derece dikkatli olmalısınız.

2- Ürünü aldığınızda, dair fişi imzaladığınızda, o fişte yer alan “ürünü eksiksiz, hasarsız teslim aldım” beyanını da kabul etmiş oluyorsunuz. Bu nedenle ürünü teslim almadan önce, mutlaka içini açıp bakmaya çalışın. Teslim alınan ürün müşteri sorumluluğundadır. Ürün size özel hazırlandığından, iade kapsamı dışına çıkar, ancak özel durumlarda, satışta, iade ve iptal politikası şartlarımız geçerlidir. Sebep göstermeden, Kargoya verilmiş olan ürünü teslim almamanız, iade etmeniz veya iptal etmeniz durumunda, sitemizdeki iptal iade formu doldurmanız şartı vardır. İade ürün/ler elimize ulaşmadan, kalite departmanı onaylamadan, ücret iadesi işlemleri başlamaktadır. Ücret iadesinde ise nakliye ve kargo tutarı, paketleme bedeli ve işçilik, sipariş ödemenizden düşülerek, kalan tutar, ürünümüz sağlan ve kusurlu olmadığı tespitinden sonra, bir sonraki ayın, ilk hafta Cuma günü siparişinizi ödeme şeklinize göre tarafınıza iade edilir. 

2- Kargo görevlisi açtırmak istemezse, kargo fişinin üzerine “ürün kontrol edilmeden teslim alınmıştır” ibaresini ekleyin. Ürünü teslim aldığınızda, kargo görevlisi gitmeden hızlıca açıp kontrol edin. Herhangi bir hasar varsa kargo görevlisiyle beraber “hasar tespit tutanağı” tutun ve kargo görevlisi ayrılmadan, fotosunu çekip, ürünü, taşımacı kişiye kendisine iade şeklinde teslim edin.

3-Eğer kargo görevlisi, hasarlı ürünü teslim almadan giderse, bağlı bulunduğu şubeye ulaşarak, kendisini şikâyet ederek durumu (ürünün hasarlı geldiğini, ancak kutuyu açmak için mecburen fişi imzaladığınızı) anlatın. Kargo şubesi yetkilisi bu durumda muhtemelen bir kargo görevlisi göndererek, hasar tespit tutanağı tutturup ürünü teslim aldıracaktır ancak bunu yapmazsa, ürünü satın aldığınız firmaya, durumu bildirin. Firma kargo firmasıyla temasa geçerek sorunu çözmeye çalışacaktır.

4-Kargo firması ürünü 3. Kişilere teslim ettiği zaman firmamız sorumlulukta taraf değildir.

 

5- Kişiye özel ürünlerde iade/değişim bulunmamaktadır.