Bilgisayardan Resim Gönderip Alma

Göndermek istediğiniz resim veya fotoğrafları belirledikten sonra tek yapmanız gereken, wetransfer.com adresine gitmek ve şu adımları takip etmek.

– İlk açılışta ücretli ve ücretsiz sürüm arasında seçim yapmanız istenebilir. “Take me to Free” yada “ÜCRETSİZ” düğmesine tıklayarak ücretsiz sürümü seçin. Bu sürümde 2GB’a kadar dosyalar gönderebilirsiniz.

– Sol tarafta “Resimlerinizi ekleyin” yada “Add your files” bağlantısına tıklayın ve göndereceğiniz resimleri ekleyin. Birden fazla resim seçebilirsiniz.

“Alıcı eposta adresi” ya da “Email to” alanına dosyayı göndermek istediğiniz kişinin eposta adresini yazın.

– “E-postanız” ya da “Your email” alanına kendi eposta adresinizi yazın.

– Mesaj eklemek istiyorsanız, “Mesaj” ya da “Message” kısmına bir şeyler yazabilirsiniz.

– Transfer düğmesine basın ve dosyanın karşıya yüklenmesini bekleyin. Dosya büyükse işlemin ne kadar biteceğini ilerleme durumunu takip ederek görebilirsiniz.

Hepsi bu kadar. WeTransfer size dosyayı başarıyla gönderdiğine dair bir eposta gönderecek. Karşı taraf epostayı açıp dosyayı indirdiğinde, bununla ilgili bir eposta daha alacaksınız.

——————————————————————————————————————

Telefondan Resim Gönderip Alma

Android ve iOS’ta resim gönderebilmek için WeTransfer’in mobil uygulamasını indirebilir yada internet sitesini açabilirsiniz. Dosyayı gönderdiğiniz kişi, dosyayı indirebilmek için uygulamaya ihtiyaç duymayacak; sadece epostadaki bağlantıya tıklayarak dosyayı indirebilecek.

– WeTransfer uygulamasını yada websayfasını açın açın.

– Göndermek istediğiniz fotoğrafları, videoları veya dosyaları seçin.

– Ekranın üstündeki “İleri” ya da “Next’e” tıklayın.

“Kime” ya da “To” alanına dosyayı göndereceğiniz kişinin eposta adresini yazın.

– “Kimden” ya da “From” alanına kendi eposta adresinizi yazın.

– Dilerseniz “Mesajınız” ya da “Message” alanına bir mesaj girebilirsiniz.

– “Transfer’e” basın.

Resim aktarımı durumunu gösteren bir ilerleme çubuğu görünecek. Bittiğinde Done düğmesine dokunun. Aktarım sırasında herhangi bir nedenle resim gönderimini iptal etmek isterseniz, Cancel’a tıklayabilirsiniz.

Not: Telefonunuzdan göndermek istediğiniz Resimler birkaç MB’tan büyükse, kotanızın tükenmemesi için Wi-Fi üzerinden bağlanmanızı tavsiye ediyoruz.

WeTransfer, 2GB’a kadar resimleri ücretsiz olarak göndermek için ideal bir hizmet. Ancak daha büyük dosyalar göndermek istediğinizde resimleri bölmeniz veya farklı bir yöntem / hizmet kullanmanız gerekecektir.

Göndermek istediğiniz resim tek bir dosya ise ve boyut 2GB’ı aşıyorsa, WinRAR gibi bir program kullanarak dosyayı 2GB’lık parçalara bölebilirsiniz. Birden fazla dosya gönderecekseniz, toplam boyutun 2GB’ı aşmasında bir sorun yok. Bu durumda yukarıdaki adımları tekrarlayarak dosyaları WeTransfer üzerinden ayrı ayrı gönderebilirsiniz.